Üyelik Sözleşmesi

Sitemizi ziyaretiniz aşağıdaki koşullara tabidir. Gerekeni Yap!’ın, hizmet yapısı ve diğer kullanım koşullarını önceden bildirim olmaksızın değiştirme hakkı mevcut olduğundan her kullanım öncesi bu sayfayı incelemenizi tavsiye ederiz.

Genel Olarak;

Gerekeni Yap!; 5651 Sayılı Kanun gereği kendisi tarafından oluşturulmuş ve yayına sunulan içerikten içerik sağlayıcısı olarak, kayıtlı üyelerin sunduğu içerikten aynı kanun çerçevesinde yer sağlayıcısı sıfatıyla kısıtlı sorumluluk taşımaktadır.

Sitemizde yer alan hizmetlerden şahsi kullanımınız için faydalanmanız gerekmekte olup, ticari kullanım amacıyla faydalanmanız yazılı izin alınmadığı müddetçe mümkün değildir.

İçerik;

Sitemiz, sitede yer alan içeriklerin güncel ve doğru olması için azami çaba göstermektedir ancak içeriğin doğruluğunu garanti etmemektedir.

Site üzerinden diğer üye, kullanıcı ve sair kişilerle mesaj, yorum ve benzeri yollarla iletişim kurarken hukuka uygun hareket etmeniz gerekmektedir.

İçerik paylaşırken herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin kişilik ve mali haklarına aykırı hareket etmeniz, sadece reklam amaçlı veya rahatsız edici(küfür, hakaret, pornografik görüntü vs. içeren) mesaj veya herhangi bir içerik göndermeniz halinde şahsi sorumluluğunuz oluşacaktır.

Telif Hakları Açısından;

Sitemizde size ait olan veya Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde kullanma ve devretme hakkınız olan içerikleri paylaşmanız gerekmektedir. Aksi halde sitemiz ve/veya 3. şahıslar nezdinde oluşacak zararlara ilişkin sorumluluk tarafınıza ait olacaktır.

Sitemiz üzerinden paylaştığınız her türlü içeriğe ilişkin sitemize uluslararası alanda geçerli, süresiz ve bedelsiz tam lisans vermekte, telif haklarını geri dönülmez olarak devretmektesiniz.

Sitede eriştiğiniz diğer içeriklere ilişkin (açıkça telif haklarının devredildiğinin belirtildiği durumlar hariç) yalnızca şahsi kullanım hakkınız vardır. Sitede yer alan içeriği kopyalama, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla her türlü araçla içeriği yayınlanma veya bilgisayarda saklama izniniz ve hakkınız bulunmamaktadır.

Sitemizde yer alan içeriğin alıntılanması, makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve ilgili içeriğe ilişkin sitemize bağlantı vermek kaydıyla mümkündür. Makul sınır, eserin veya sair içeriğin basit bir özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için sitemizin ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır. Her durumda, sitede yer alan içeriklerden herhangi birinin tamamının alıntılanması yazılı iznimiz olmadıkça, yukarıdaki şartlara uyulsa dahi mümkün değildir. Konuya ilişkin Fikir ve Sanat eserleri Kanunu hükümleri saklıdır.

Gerekeni Yap!’ın Diğer Hak ve Yükümlülükleri;

Sitemiz uygun gördüğü takdirde içeriğinizi yayınlamayı reddedebilir, değiştirebilir veya yayınlanmış içeriği sebep göstermeksizin yayından kaldırabilir.

Sitemiz, site üzerinden bağlantı kurduğunuz diğer kullanıcı, üye ve/veya 3. Bir şahısla olan ticari veya şahsi ilişkilerinden ve iletişimden sorumlu değildir.

Sitemiz ücretsiz olan hizmetlerini uygun gördüğü zaman ücretli hale getirme veya ücretli bölümlerin ücretini arttırma hakkına sahiptir.

Sitemiz sunduğu mesaj ve sair hizmetlere ilişkin verilerinizi depolama ve yedekleme garantisi vermemektedir.

Sitemizde yer alan içerik, hizmet, imkan ve sair unsurların yayınının devamlılık arz etmesine önem göstermekle birlikte, yayının ve/veya site üzerinden sunulan hizmetlerin kesintisiz olacağına dair bir garanti verememekteyiz.

Sitemizin virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf edilmekle birlikte, gelişen teknoloji, teknik sorun ve diğer nedenlerle bilgisayarınıza virüs geçmesi ihtimali bulunmaktadır.

Hukuka aykırı olduğunu düşündüğünüz bir içerik veya sitemizle ilgili herhangi başka bir sorununuz bulunması halinde [email protected] adresine bildirimde bulunabilirsiniz.

Sitemizde yer alan içerik, hizmet, imkan ve sair unsurların yayınının devamlılık arz etmesine önem göstermekle birlikte, yayının ve/veya site üzerinden sunulan hizmetlerin kesintisiz olacağına dair bir garanti verememekteyiz.