İllüstrasyon ve oyuncak tasarımlarıyla iyimserliğe taptaze bir kapı açan Ece'yle tanışıyoruz. 


Ece hangi alanda çalışıyorsun? 
Şu an illüstrasyon, oyuncak tasarımı ve diğer alanlarda çalışmaya devam ediyorum.

Kendini nasıl tarif edersin?
İlk olarak renkli ve güleryüzlü biri olduğumu söyleyebilirim. Bunlar dışında, öğrenmeye her zaman hevesli, mail yazmada çok beceriksiz, sokaktaki her kediye ve köpeğe dokunmadan yürüyemeyen biriyim. 

Bir işin ortaya çıkış sürecinden biraz bahsedebilir misin?
İşlerimde boyut katmaya ve uygulanacak renk kombinasyonlarını seçmeye dikkat ediyorum. Konu olarak genellikle yaşadığımız komik anlar, gözümüzden kaçan fakat etkisini çabuk unuttuğumuz günlük hayatta yaşanan olayları ele almayı seviyorum. Renklerin uyumu ve işin güldürüyor oluşu beni en çok tatmin eden kısım oluyor. Her ürettiğim işte farklı bir hususu ele almaya çalışıyorum. Örneğin bir işim de işçilik öne çıktıysa, diğer bir işimin konusuyla öne çıkmasına dikkat ediyorum.

Hayal kurar mısın?
Evet, aslında bu anları ikiye ayırabilirim. Birincisi, gelecekti hedeflerimi düşündüğüm veya yapmak istediklerimi kurguladığım hayaller... Bu anları biraz daha boş zamanlarımda ve plansız yaşıyorum. Bir diğeri ise işlerimi nasıl ortaya koyacağımı düşündüğüm hayaller... Bu kısım ise planlı ve sakin gelişiyor. 

Kolay heyecanlanır mısın?
Her konuda çok heyecanlıyım. Hele bir iş için fikrim varsa hemen üretime dönüşsün istiyorum. İşlerimin insanlar üzerinde bıraktığı etki, onları mutlu etmesi beni çok heyecanlandırıyor.