Acid Arab deyince bile kıpır kıpır olan ruh halimiz daha da neşeli. Sebebiyse 2-3 Ekim’de Zorlu PSM'da gerçekleşen olan Sónar Istanbul’da onları dinleyecek olmamız. Bu yetmiyormuş gibi bir de illüstratör Raphaëlle Macaron’un müzikle uyumlu çizimini izliyor olacağız… Yok daha neler. İçimizi döktük... Şimdi röportajı okumayı başlayabilirsiniz. 


Birçok farklı kültür ve türden beslenen bir müzik ürettiğiniz malum. Buradan hareketle, elektronik müziğin geleceğiyle ilgili fikirleriniz neler?

Her açıdan sınırların azaldığı, hem türlerin hem de insan profillerinin birbiriyle daha sık kaynaştığı bir gelecek düşlüyoruz.

Acid Arab, müziğinde en çok neden ilham alır?
Erken dönem techno ve house müzik başta olmak üzere, içinde trans hissiyatı taşıyan her müzikten ve beraber çalıştığımız her isimden ilham alıyoruz.

Son stüdyo kaydınız Jdid’i 2019’da yayınladınız. Dinleyicilerinize sıradaki albümünüzle ilgili bir ipucu vermek isteseniz bu ne olurdu?
Daha çok ‘kulüp müziği’ diyebiliriz. Çünkü çok özledik...

İstanbul’da sizi ilk defa izleyeceklere diyeceğiniz bir şey var mı?
Merhaba biz Acid Arab....

Zorlu PSM’de gerçekleşecek Sonar 2021 performansınızda bizi ne bekliyor?
Climats ismini verdiğimiz bu gösteri, ilüstratör Raphaelle Macaron’la beraber tasarladığımız bir görsel - işitsel deneyimi kapsıyor. O Lübnan’da çektiği videolar üzerine eş zamanlı çizimler yaparken, biz de bu sinematografik evrenin canlı müziğini üretiyor olacağız.

Sizi İstanbul’la ilgili en çok heyecanlandıran şey nedir?
Barış K, en baştan beri bizi bu şehirle ilgili en çok heyecanlandıran şeylerden biri. Her geldiğimizde aynı heyecanı yaşıyoruz.

O zaman favori Türk müzisyenlerinizi alalım.
Baba Zula, 3 Hürel, İnsanlar, Barış Manço, Okay Temiz, Selda Bağcan, Gaye Su Akyol, Mavi Güneş 69, Erkin Koray, Moğollar, Derdiyoklar, Group Titan, Mehmet Aslan

Stüdyodaki üretim sürecinizi hangi kelimeler betimler?
Yapmayı çok sevdiğimiz bir şeyi yaparken çok eğlenmek...

2016’da Cem Yıldız’la birlikte ‘Stil’i kaydettiniz. Ufukta yeni bir iş birliği ya da sürpriz var mı?
Adı üstünde ‘sürpriz’. Kim bilir? belki de vardır...